Co zaliczamy do małej architektury ogrodowej?

Ogród to miejsce, w którym szukamy wytchnienia i odpoczynku. Warto jednak zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i estetykę – jeszcze zanim położymy się wygodnie na leżaku. Z pewnością milej będzie się zrelaksować w miejscu, w którym otoczenie jest na swój sposób magiczne i piękne, niż w zaniedbanych chaszczach. Dlatego warto postawić na odpowiednią architekturę ogrodową – co się do niej zalicza?

Mała architektura ogrodowa — co może być jej częścią?

Mała architektura ogrodowa pełni zwykle funkcje praktyczne, bo właśnie w tym celu się na nią decydujemy. Jednak nie możemy też zapominać o estetyce i podnoszeniu tym samym walorów naszego ogrodu. W aranżacji naszej zielonej przestrzeni koło domu będą to: murki, ławki, oczka wodne, fontanny, posągi, pergole, murowane grille ogrodowe i wiele innych. Najważniejsze jednak, aby całość została skomponowana w taki sposób, żeby spędzanie czasu w tej wyjątkowej przestrzeni niezmiennie nas cieszyło. Co ciekawe wiele rozwiązań można tu tworzyć i dobierać indywidualnie, dzięki czemu ogród stanie się naprawdę magicznym zakątkiem.

Jeśli stawiamy mimo wszystko na praktyczność, ale i na nowoczesne rozwiązania, to z pewnością warto zdecydować się na usługi architektów krajobrazu, którzy założą nam piękny ogród, który niewielkim nakładem pracy utrzymamy w zachwycającym stanie. Takie miejsce, będzie naszym ulubionym wiosną i latem. Obejmie ono również niezbędną w danej przestrzeni architekturę.

Co przydaje się w ogrodzie, a co wpływa na estetykę?

Z pewnością będziemy korzystać z ławek, murków, czy grilla. Możemy więc stworzyć miłe miejsce nie tylko do relaksu, ale i do biesiadowania z bliskimi. Takie elementy jak rzeźby, oczka wodne czy fontanny to ozdoby, które potrafią naprawdę cieszyć oko i sprawiać, że ogród prezentuje się wyjątkowo w całej swojej okazałości. Niezależnie jednak od tego, na jaką architekturę w naszym ogrodzie się zdecydujemy – najważniejsze, abyśmy to my czuli się tam dobrze i chcieli spędzać jak najwięcej czasu pośród pięknej zieleni.