Szkodniki w ogrodzie. Najczęstsze ogrodnicze utrapienia

Piękny ogród wymaga zaprojektowania, wykonania i utrzymania w doskonałej kondycji.  Jeśli chodzi o pielęgnację, to z nią wiążą się niestety problemy, ze względu na szkodniki, które zadamawiają się w wielu zielonych przestrzeniach.

Ogród jako miejsce wyjątkowe

Ogród, aby był miejscem wyjątkowym, musi być odpowiednio zaprojektowany i wykonany. Zależy nam, żeby cieszył oko i był wygodny w użytkowaniu. Zielona przestrzeń musi być naszą oazą odpoczynku. Zlecimy budowę od A do Z, firmie Leon Ogrody zajmującej się od pokoleń zakładaniem i pielęgnacją terenów zielonych o charakterze miejskim i prywatnym. Bardzo ważne, żeby korzystać z rad fachowców, na temat roślin, które będą trwałe i odpowiednio nasadzone. Rozmieszczenie kwiatów, krzewów i bylin dla laika, wcale nie jest prostą sprawą. Dlatego to zadanie powierzmy tylko fachowcom. Kolejną i nie mniej ważną kwestią są buszujące w ogrodzie szkodniki, które są w stanie zniszczyć wszystkie niemal rośliny. Dobry ogrodnik wie, jakimi sposobami je zwalczać.

Szkodniki w ogrodzie. Najczęstsze ogrodnicze utrapienia

Szkodniki bytujące w ogrodzie są prawdziwą plagą. Niszczą liście, korzenie roślin, zniekształcają pędy itp. Jeśli się zaczną rozmnażać, zrujnują wszystkie uprawy. Jeśli tylko zauważymy oznaki ich bytowania w zieleni, powinniśmy natychmiast podjąć kroki, by skutecznie zwalczyć intruzów. Do najczęściej spotykanych owadów należą mszyce i turkucie podjadki. To jednak nie wszystkie szkodniki, ponieważ w ogrodach grasują gryzonie, krety i ślimaki. Sieją spustoszenie na naszych rabatach, uszkadzając organy roślin, wysysając soki, zjadając liście lub drążąc tunele w owocach, pędach i korzeniach.  Prawdziwym problemem są ślimaki, a zwłaszcza hiszpańskie, pojawiające się w dużych ilościach i rujnujące nawet w ciągu jednej nocy cały ogród. Kolejną grupą są pajęczaki, które zagrażają owocom i warzywom. Zwalczając szkodniki, pamiętajmy, żeby używane środki, nie zaszkodziły naszym roślinom.